Model v měřítku 1:43 pochází od firmy IXO

V roce 2001 Audi přivezlo do Le Mans vylepšené loňské vítězné typy R8. Audi bylo jednoznačným favoritem  závodu. Ve voze
číslo 1 startovala vítězná posádka z minulého roku F.Biela, E.Pirro a T.Kristensen. Ve druhém s číslem 2 nově složená posádka L.Aiello, R.Capello a Ch.Pescatori. Přesto neměl tovární tým cestu k vítězství jednoduchou. Na startu byly mimo dvou továrních vozů i dva soukromé týmy, které nasadily každý po jednom voze. Hvězdou amerického týmu Champion Racing byl bývalý pilot F1 a vítěz Le Mans z roku 1991 J. Herbert. S ním jeli ještě Theys a R. Kelleners. V anglickém týmu Johansson Motorsport jel také bývalý jezdec F1 a vítěz Le Mans z roku 1997 S.Johansson. Doplnili ho T. Coronel, P. Lemarié. Zatím co tovární tým nakonec obsadil první dvě místa v cíli. Zbývající posádky vozů Audi cíl nespatřili.

Motor                     V8 3600 ccm FSI, 455 kW, 700 Nm, 6500 ot/min, 2x turbodmychadlo Garrett
      Převodovka           sekvenční 6 stupňová s elektro pneumatickým řazením, omezená svornost diferenciálu