Model v měřítku 1:43 pochází od firmy IXO

Vedení automobilky Audi po loňském vítězství vozů Bentley vyhodnotilo, že vytyčený cíl byl splněn, a nechtělo riskovat případný neúspěch. V Le Mans vozy Bentley tak skončily. Rázem se veškerá pozornost vrací k vozům Audi R8. V roce 2004 nasazují tyto vozy hned tři špičkové týmy. Anglický tým pod názvem Audi UK Team Veloqx. Do závodu nasadil dva vozy. Ameriku reprezentovala americká závodní stáj Champion Racing. Trojlístek týmů Audi uzavřel japonský Audi Japan Team Goh. S jezdci Tomem Kristensenem, čtyřnásobným vítězem Le Mans. Rinaldem Capellem, vítězem Le Mans z roku 2003 a Seijim Arou z Japonska. Je až neuvěřitelné, že i po všech problémech, které vozy Audi v závodě provázely, dojely všechny čtyři do cíle a zároveň obsadily prvá tři místa.Velkým triumfem byl tento závod pro dánského jezdce Toma Kristensena, který v Le Mans zvítězil již po šesté. Po páté v řadě za sebou. V počtu vítězství se tak vyrovnal slavnému Jacky Ickxovi, ale co se týká vítězství v řadě, nemá něco podobného obdoby.

Technická data

podvozek : monokok z carbonových vláken

motor : vidlicový osmiválec,  úhel válců 90 °, 4 ventily na válec , 2x turbodmychadlo Garrett, restriktory 2 x 30,7 mm a omezení plnicího tlaku až na 1,67 barů,

řízení : s posilovačem

zavěšení : nezávislé zavěšení vpředu i vzadu , dvojitá lichoběžníková ramena s nastavitelnými tlumiči plněné plynem

brzdy : hydraulický dvou okruhový brzdový systém, brzdové třmeny z lehkých slitin, odvětrané kotouče z uhlíkových vláken vpředu i vzadu, brzdný účinek nastavitelný
              řidičem

disky : O.Z. kované ráfky hořčíku, přední 13,5 x 18 palců, vzadu 14,5 x 18 palců

pneumatiky : Michelin Radial , přední : 33/65-18 , zadní : 37/71-18

délka : 4650 mm
šířka : 2000 mm
výška : 1080 mm
minimální hmotnost : 900 kg
objem palivové nádrže : Le Mans 80 litrů