Druhý ročník FIM EWC 8H SLOVAKIA RING, přinesl zajímavý a dramatický závod. Po vyrovnaném boji se v cíli radoval  tým YART – Yamaha ve složení Broc Parkes (AUS), Marvin Fritz (GER) a Max Neukirchner (AUT). Na druhém místě dokončili závod loňští vítězové a úřadující Mistři světa GMT94 Yamaha. Třetí příčku obsadil lídr průběžného pořadí šampionátu EWC 2017/2018 tým F.C.C. TSR Honda France.  Český tým Mercury racing ve složení Karel Hanika – Jakub Smrž – Matěj Smrž po startu z osmého místa vybojoval šesté místo v cíli. V průběžném pořadí drží skvělé páté místo.
Dramatický závod se jel ve velmi teplém počasí před cca 8500 diváky. V závěru závodu překonal Freddy Foray z Francie traťový rekord. Současný rekord kola tak má hodnotu 2:04,185 min.
V třídě SST zvítězil tým Yamaha Viltaïs Experience. Na druhém místé skončil tým Atomic 68 a třetí příčka patří týmu GERT56. Když 13 minut před koncem závodu musel pro  poruchu motoru odstoupit Junior Team LMS Suzuki.

Slovenskému týmu MACO Racing, se opět nedařilo. 4 a půl hodiny před koncem museli mechanici řešit problém s řazením a ztratili tak šanci na dobrý výsledek. Druhý motocykl týmu, ve kterém startoval i Čech David Ouředníček musel ve stejnou dobu odstoupit pro poruchu motoru. Český tým Extéria Eko Racing skončil na 7. místě ve třídé  SST a na 20. v celkovém pořadí.

Krásný závod předvedli divákúm účastníci MS sajdkár. V pátečním závodě na 7 kol bojovali o první příčku Finové Päirävinta - Veräväinenom s  Angličany Reevesem – Wilkesem. Sobotní Zlatý závod na 13 kol přinesl napínavou podívanou. Boj o první místo probíhal mezi posádkami Reeves – Wilkers, Birchall – Birchall, Streuer – Roussaeau a Päirävinta -  Veräväinenom. V cíli dělilo první a čtvrtou dvojici 1,773s.