Na Masarykově okruhu v Brně odstartovala sezóna motocyklových závodů na přírodních okruzích. Oproti loňskému závodu, kdy dokonce sněžilo bylo sobotní počasí k jezdcům mnohem příznivější. Sobotní program začínal kvalifikačními tréninky a končil odpoledním prvním závodem všech tříd. Společný závod klasiků vyhrál Marek Stibor na Kawasaki Z2.
Chris Meyer z Německa zvítězil v závodě 125SP + 250SP. Společný závod Super mono a 400SSP s náskokem téměř 17s ovládnul Němec Nico Kehrer.
Igor Kaláb po velkém souboji s Michalem Chalupou zvítězil ve třídě do 600ccm o pouhé 0,410s.
Ve zkráceném závodě Twinů + Moto3 + 125GP + Stock 300 si odvezl vítězství Martin Kbelec na Ariane3.
Nejsilnější třídu nad 600ccm ovládnul Michal Prášek na BMW 1000.
Na startu se opět objevily sajdkáry, které zde jely o body do Int. Sidecar Trophy. Stejně jako v loňském roce byly rozděleny do dvou tříd. F1 – stroje o objemu motoru nad 600 ccm a F2 – o objemu do 600ccm. Vítězem sobotního závodu  v F1 se stala dvojice Joseph Sattler – Uwe Neubert. F2 vyhrála dvojice Michael Grabmüller – Manfred Wechselberger.