Na co se nás nejčastěji ptáte...

 
Chci koupi klimatizaci do ložnice, ale v široké nabídce různých typů si nejsem jistý, podle čeho hlavně vybírat. Narazil jsem jen na obecná doporučení jako
“ tento typ je vhodný do místnosti 10-14 m2“. Stačí to?
Není to tak jednoduché. Výběr jenom podle metrů čtverečních by byl riskantní. Trochu přesnější (i když také jen orientační) výpočet poskytuje kalkulačka, která bere v úvahu i výšku místnosti. To ale pořád nic neříká o tepelném zatížení interiéru – jaká je orientace na světové strany, jak velká a jak izolovaná jsou okna, jaké jsou zde spotřebiče, které vydávají teplo (něco jiného je malý pokoj jen s postelí a stolkem, anebo navíc se dvěma počítači!), zda je například místnost přímo pod plochou střechou, která se zahřívá, nebo naopak třeba nad chladným průjezdem. Tady všude jsou rozdíly, které dovolují vypočítat tepelnou zátěž místnosti velmi přesně a podle ní pak vybrat tu správnou klimatizační jednotku.
Tepelnou zátěž vám vypočítají naši technici zdarma.
 
 
Nastavím si ovladačem na klimatizaci teplotu, ale za chvíli je mi zima nebo stále teplo. A nechce se mi pořád odhadovat, kolik stupňů přidat nebo ubrat...
Nemusíte - k rychlé regulaci již nastavené teploty slouží „chytrá tlačítka“. Původně nastavenou teplotu můžeme velmi rychle změnit - pouhým stisknutím tlačítek TOO WARM nebo TOO COLD – tedy „příliš horko“ nebo „příliš zima“ . Klimatizace si to přebere a z navolené teploty ubere nebo naopak nějaký stupeň přidá. My nemusíme složitě přemýšlet, kolik stupňů jsme původně zadali a o kolik bychom měli teplotu zvýšit či snížit, abychom se cítili optimálně. Někdy si také člověk úplně přesně neumí představit, jak se bude cítit v místnosti třeba ve 22°C za určité vlhkosti vzduchu, vždy to může být jinak. Nehledě na to, že se každou chvíli cítíme jinak přecházením od jedné činnosti k jiné. Chvíli čteme, pak třeba začneme uklízet... A hned je nám více teplo. Stisknutím jediného tlačítka to rychle napravíme!
 
 
Bojím se, že mi prochladnou záda při sezení u počítače, když si zapnu klimatizaci... Dá se tomu předejít?
Klimatizaci si nejen zapnete, ale také si rovnou zvolíte režim – tedy přesnou teplotu a další faktory jako proudění vzduchu, které může být zcela neznatelné. Všechno je ve vašich rukou a záleží jenom na vás. Klimatizace dneška jsou opravdu „inteligentní“, jejich moderní systémy nám vždy ponechávají nohy a záda (tedy to, co v letním průvanu nejsnáze prochladne) v teple, zatímco hlava a ruce se příjemně ochlazují.

 
 
Hodí se vaše klimatizace pro alergiky?
Ano - výkonné filtry ve vnitřní klimatizační jednotce zachytí i jemné částečky prachu a pylu, vzduch se tak vlastně pročišťuje. Vzduch můžeme pomocí klimatizace také libovolně parfémovat.
 
V bytě máme v létě velké dusno a vlhko. Mohla by v tom pomoci klimatizace?
V parném dni k dosažení příjemného pocitu někdy není třeba klimatizací snižovat teplotu, postačí snížit vzdušnou vlhkost. Klimatizace zvládne i to! Vyšší teplotu při nižší relativní vlhkosti totiž snášíme lépe - chybou by tedy bylo přechladit místnost a riskovat nastydnutí. Zatímco pokud pouze snížíme vlhkost, začne se nám ihned lépe dýchat a celkově se osvěžíme.

 
 
Jak je klimatizace hlučná?
Stropní i splitové klimatizační jednotky vhodné do obytných místností i kanceláří mají tichý chod. Vnitřní jednotka je zcela tichá, navíc má ten nejtišší program na spaní. Venkovní jednotka (na fasádě, terase, chodníku a pod.) má něco kolem 47-50 dB a je tedy hlučná asi jenom jako nejtišší myčka nádobí.